5 kıtada 24 ülkede milyonlarca kişinin güvenliğini sağlayan, dünyanın lider güvenlik markalarından biri olan Prosegur Alarm'ı tercih etmeniz için birçok sebep var. 

Prosegur Alarm Merkezi, herhangi bir uyarı durumunda 10 saniye içerisinde alarma müdahale eder, alarmın gerçekliğini doğrular ve gerektiği durumda size ve emniyet birimlerine bilgilendirme yapar. Üstelik bunu otomatik mesaj veya SMS ile değil, uzman bir alarm haber alma operatörü ile yapar. Bu yüzden alarm durumunu, anında ilgili operatörünüz ile birlikte değerlendirebilir ve hızlı bir şekilde çözüm üretebilirsiniz.

Sistemi kullandığınız süre boyunca aylık abonelik bedeli dışında hiçbir ek ücret ödemezsiniz. Smart App uygulaması, limitsiz teknik servis hizmeti, sınırsız ürün garantisi, alarm haber alma hizmetleri ve sınırsız çağrı merkezi desteği hizmet kapsamındadır.

Prosegur Alarm, en yüksek güvenlik ihtiyacı olan mekanlar için tasarlanmış seviye iki güvenlik sistemine sahiptir.

Prosegur Alarm'ın gece görüş kameralı hareket dedektörü, evinize veya iş yerinize yapılacak herhangi bir izinsiz giriş denemesini anında algılar ve alarmı doğrulamak için cep telefonunuza ve Prosegur Alarm Merkezi’ne 6 saniyelik bir video gönderir. Böylece sizi endişelendiren ve kolluk kuvvetlerini gereksiz yere meşgul eden asılsız alarmların önüne geçmiş olursunuz.

Prosegur Alarm’ın tüm ürünleri kablosuzdur. Böylece kısa sürede montaj avantajı sağladığı gibi ve estetik bir görüntüye sahiptir. Mekanınızda hiçbir şekilde kablo görmezsiniz.

Prosegur Alarm sistemleri jammer saldırılarına karşı korunaklıdır. Herhangi bir jammer saldırısı durumunda alarm sistemi sabotajı fark ederek Prosegur Alarm Merkezi’ne sinyal gönderir. Prosegur Alarm Merkezi de sizi hemen arayarak saldırı hakkında bilgi verir.

Bilindik alarm sistemlerinin aksine, sadece Prosegur Alarm Sistemi'nde sabotaja bağlı elektrik kesintisi durumunda bile modeminiz de dahil hem IP hem de GPRS sinyal iletişiminin kopmasını engelleyen yardımcı aküler devreye girer ve sistem, Prosegur Alarm Merkezi ile bağlantısını korur. Tüm sistem, fiziki hasarlara karşı koruma altındadır. Kötü niyetli kişiler sisteminize bağlı herhangi cihazı parçalamaya çalışsa dahi bu durum algılanır ve Prosegur Alarm Merkezi'ne bildirilir.